Nejlepší recept na meruňkové knedlíky

Nejlepší recept na meruňkové knedlíky

Co je na létě nejlepší? Sezónní ovoce ze zahrádky a spousta inspirace, která se s ním dá vymýšlet a ukuchtit! Pohled na zralé meruňky na stromě musí vykouzlit úsměv na tváři každému kuchtíkovi. My jsme si letos zamilovali domácí ovocné knedlíky a proto i s prvními letošními meruňkami máme jednoduchý tip na rychlý recept a to tentokrát na ty nejlepší meruňkové knedlíky.

 

Recept je jednoduchý a již ho máme natrénovaný, když jsme dělali jahodovou variantu knedlíků. Není snad nic rychlejšího a tak výtečného, než tyto nadýchané knedlíky z tvarohového těsta.

# jahody # zahrádka # snadné 2 porce # 45 minut

Meruňka strom

MERUŇKOVÉ KNEDLÍKY S TVAROHEM

Meruňky čekají, tak pojďme na to !

Ingredience

Na meruňkové knedlíky budeme potřebovat :

  • 1 žloutek
  • Cca 180 – 200 g hrubé mouky
  • cca 5 meruněk – my měli větší meruňky, takže jsme je rozdělili napůl
  • Kostka měkkého tvarohu (doporučujeme tvaroh v kostce, ne ve vaničce)
  • Kousek změklého másla
  • Špetka soli
  • Tvrdý tvaroh na strouhání, cukr moučka, rozpuštěné máslo na přelití. Dle chuti můžeme doplnit zakysanou smetanou, posypat skořicí apod.

Postup

Smícháme všechny suroviny na těsto : změklé máslo (stačí vyndat z ledničky 15 minut před přípravou), tvaroh, hrubou mouku, žloutek a vypracujeme v těsto.  Mouku přidáváme opatrně, i když se bude zdát, že těsto stále dost lepí – tvarohové těsto se na ruce lepí vždy, takže se ničeho nelekejme, pokud bychom množství mouky přehnali, knedlíky by byly po uvaření příliš tuhé.

 

Meruňkové knedlíky ingredience

Meruňky omyjeme, rozpůlíme a obalíme v moučkovém cukru.

Z těsta vytvoříme váleček, ze kterého postupně krájíme menší dílky, které v dlani vypracujeme v placičku, doprostřed vložíme půlku meruňky a zabalíme. Vrstva těsta by neměla být příliš silná, doporučujeme maximálně půl centimetru.

Knedlíky vkládáme do vroucí vody a vaříme přibližně 8-10 minut.

Uvařené knedlíky posypeme nastrouhaným tvarohem, cukrem a přelijeme rozpuštěným máslem. Kdo má rád, může přidat zakysanou smetanu a skořici.

 

Nejlepší recept na meruňkové knedlíky

Sláva ovocným knedlíkům a dobrou chuť přeje rodinka ze statku!

PS: Pokud máte stále přebytek meruněk a zároveň jste dostali chuť na něco lehčího, tak vyzkoušejte originální recept na zeleninový salát s ovocem a sýrem.

 

 

Sledujte náš příběh života na venkově na našem Instagramu, Facebooku  či YouTubu!

Instagram_logofacebook_logoYoutube logo

 

 

 

 

CO NA TO ŘÍKÁTE?